یادآموز

یادآموز (شبکه اجتماعی آموزشی)

هدف یادآموز اینست که علاوه بر اینکه فرصت برابر آموزشی در سرتاسر کشور ایجاد گردد اثر بخشی آموزش نیز افزایش یابد. در یادآموز  فعالیت زیادی انجام شده است تا به نیازهای آموزش الکترونیک کشور پاسخ داده شود و این امکانات همگی در قالب یک شبکه اجتماعی تعریف گردد تا هم برای آموزش حضوری و هم برای آموزش مجازی مفید باشد.

این شبکه اجتماعی از طریق آدرس yadamooz.ir در دسترس است و نسخه اولیه آن در سال 1392 راه‌اندازی شده‌است. در حال حاضر صدها کلاس بر روی یادآموز برگزار گردیده‌است ولی همچنان این شبکه نیازمند انجام فعالیت‌های توسعه‌ای است تا به استانداردهای لازم برای تبدیل شدن به یک شبکه اجتماعی فراگیر دست یابد. به همین دلیل و با انجام این فعالیت‌ها پیش‌­بینی می‌شود که در طول 5 سال آینده یادآموز به یک شبکه اجتماعی محبوب و فراگیر در حوزه آموزش در کشور تبدیل گردد.

یادآموز یک شبکه اجتماعی با محوریت کلاس‌های درسی و آموزشی است. این کلاس‌ها می‌تواند توسط یک مرکز آموزشی و یا یک آموزگار ایجاد گردند. پس از اینکه یک کلاس تعریف گردید اعضای کلاس که دانشجویان و یا دانش‌آموزان هستند در کلاس ثبت‌نام کرده، در آن حضور می‌یابند و در فعالیت‌ها شرکت می‌کنند.